Skip to content

New Holland святкує півстоліття виробництва двороторних комбайнів

Release Date: 26 Mar 2025
New Holland TR70
  • у 2025 році виповнюється п'ятдесят років з моменту випуску моделі TR70 у 1975 році
  • Розробку CR впроваджено в Європі та світі в 2001 році
  • Початок виробництва новітніх комбайнів CR10 та CR11

New Holland святкує 50-річний ювілей з моменту представлення перших комбайнів з технологією обмолоту та сепарації Twin Rotor - лінійки продуктів, яка виросла з однієї моделі в 1975 році до повного модельного ряду сьогодні, на чолі з новими CR10 і CR11.

Ця подія буде відзначатися по всьому світу спеціальними експозиціями на виставках та інших публічних заходах.

На сьогоднішній день у світі вироблено понад 70 000 двороторних комбайнів TR і CR. Центр передового досвіду New Holland у Зедельгемі, Бельгія, нещодавно зазнав значних інвестицій та модернізації для виробництва новітніх моделей CR10 та CR11.

Як New Holland виходив на ринок зернозбиральних комбайнів

New Holland, відомий своїм досвідом у виробництві техніки для заготівлі кормів, такої як прес-підбирачі, косарки та інше кормозаготівельне обладнання, на той час переважно американський виробник, вийшов на ринок комбайнів у 1964 році, коли придбав бельгійську компанію Claeys, яка представила свій перший самохідний зернозбиральний комбайн у 1952 році. Протягом десятиліття, що минуло після придбання, New Holland продовжував розвивати традиційну лінійку комбайнів, але в 1960-х роках почав досліджувати нові способи обмолоту та сепарації зерна, щоб збільшити продуктивність, підвищити чистоту та зменшити втрати.

Перший двороторний комбайн

Для цього інженери New Holland вивчили відцентрову силу та її потенціал для відокремлення зерна від рослинної маси - інноваційну концепцію, яка суттєво відрізняється від традиційного методу обмолоту та сепарації за допомогою барабана/підбарабання та соломотряса. Першу дослідну машину, адаптовану з моделі клавішного комбайна 985 бельгійського заводу Claeys, було випробувано на кукурудзі в 1968 році, а наступного року - на пшениці. Випробування показали переваги поділу потоку культури, що надходить з похилої камери, на два потоки, подаючи його на два поздовжні ротори, що обертаються протилежно і працюють в поздовжніх обоймах, які складаються з молотильних і сепарувальних секцій. Висока швидкість роторів означає, що відцентрова сила викидає більшу частину зерна через підбарабання, мінімізуючи пошкодження зерна в порівнянні зі звичайним барабаном і підбарабанням, а також мінімізуючи втрати при сепарації соломи, що проходить через соломотряс.

До 1969 року абсолютно нова конструкція комбайна проходила випробування, а в 1975 році була випущена перша серійна модель TR70 з двигуном потужністю 145 к.с. і зерновим бункером об'ємом 5550 літрів - перший комбайн New Holland, побудований в США. У 1979 році його замінили на модернізовану модель TR75, до якої приєднався більший компаньйон TR85. Протягом наступних двох десятиліть модельний ряд розвивався, а 25000-й комбайн TR був випущений в 1997 році.

Європейський розвиток високопродуктивних комбайнів пішов окремим шляхом з розробкою комбайнів Twin-Flow, представлених у 1983 році. Вони використовували звичайний барабан і увігнутий, потім великий бітер і роторний сепаратор, а потім бічний ротор Twin Flow, який розділяв культуру на два потоки для відокремлення зерен.

Однак наприкінці 1990-х років інженери New Holland в Європі та Північній Америці почали працювати над абсолютно новою концепцією Twin Rotor, яка б задовольнила потреби фермерів по всьому світу на всіх видах культур. Представлені в 2002 році, нові 333-сильні CR960 і 428-сильні CR980, що поєднують в собі ключові характеристики машин TR і TF з новими розробками і дизайном, спочатку вироблялися в США, а в 2005 році були перенесені на завод Zedelgem в Бельгії.

CR960 мав ротори діаметром 432 мм, з більшими роторами діаметром 560 мм на CR980, який мав бункер для зерна об'ємом 12 500 літрів. Оператори отримали вигоду від абсолютно нового дизайну кабіни. Асортимент додаткових опцій поступово розширювався, і в ньому з'явилися такі функції, як автоматизація комбайна IntelliSense, дистанційно регульовані лопаті ротора Dynamic Flow Control, технологія Dynamic Feed Roll і система управління залишками Opti-Spread Plus. При розробці моделей Elevation у 2007 році було впроваджено контроль швидкості подачі зернової маси IntelliCruise для досягнення максимальної продуктивності, а також технологію очищення Opti-Clean для подальшого підвищення чистоти зерна. Ці та інші інновації принесли комбінатам TR і CR численні галузеві нагороди по всьому світу.

Наступною розробкою стали моделі CR7.90, CR8.90, CR9.90 і CR10.90, причому остання машина в 2014 році встановила рекорд Гіннеса за кількістю зібраної пшениці за вісім годин - 797’656 тонн . Рекорд залишається не побитим і до сьогодні.

Модельний ряд комбайнів New Holland CR тепер очолюють нещодавно представлені моделі CR11 (двигун 775 к.с., бункер 20 000 л) і CR10 (634 к.с., 16 000 л). Як і їхні попередники, вони продовжують використовувати перевірену технологію Twin Rotor, але мають більшу продуктивність, ніж будь-коли, з більшою потужністю та об'ємом бункера, що відповідає роторам діаметром 600 мм та довжиною 3600 мм, щоб максимізувати продуктивність, забезпечити ретельний обмолот та сепарацію, а також захистити якість зерна.

adding all to cart
False 0
File added to media cart.